Napędza mnie ciekawość

Kaukaz Południowy to niezwykle istotny obszar, w którym o swoje wpływy walczy Rosja, Turcja i Iran, a ostatnio także Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone.

Rosyjska agresja w Ukrainie wpłynęła w niezwykły sposób także na Armenię, Azerbejdżan i Gruzję. Każdy z tych krajów zareagował na tę wojnę inaczej. Każdy też z nich inaczej przygotowuje się na porażkę Rosji.

Jaki będzie nowy układ się w regionie? Kto zdobędzie przewagę? W końcu, czy znajdzie się tam przestrzeń dla demokracji? To tylko niektóre pytania, na które warto szukać odpowiedzi.

Od 2008 roku śledzę, relacjonuję i komentuję wydarzenia na Kaukazie Płd. By dotrzeć do jak największej liczby osób, piszę ten newsletter.

Dziękuję zaufanie. Życzę udanej lektury!

Subscribe to Przegląd AgFilipiak

Rosyjska agresja w Ukrainie może zmienić także układ sił na Kaukazie Płd. Czy miejsce Moskwy zajmie Ankara czy Bruksela? Nie przegap najnowszych informacji z Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii.

People

Agnieszka Filipiak

specjalizuję się w Kaukazie Płd., taka pasja, zawodowo wicenaczelna magazynu "Forbes Women", wcześniej w psz.pl, Gazeta Wyborcza, Newsweek.pl i Forbes.pl