PL/EN

Napędza mnie ciekawość

Kaukaz Południowy to niezwykle istotny obszar, w którym o swoje wpływy walczy Rosja, Turcja i Iran, a ostatnio także Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone.

Rosyjska agresja w Ukrainie wpłynęła w niezwykły sposób także na Armenię, Azerbejdżan i Gruzję. Każdy z tych krajów zareagował na tę wojnę inaczej. Każdy też z nich inaczej przygotowuje się na porażkę Rosji.

Jaki będzie nowy układ się w regionie? Kto zdobędzie przewagę? W końcu, czy znajdzie się tam przestrzeń dla demokracji? To tylko niektóre pytania, na które warto szukać odpowiedzi.

Od 2008 roku śledzę, relacjonuję i komentuję wydarzenia na Kaukazie Płd. By dotrzeć do jak największej liczby osób, piszę ten newsletter.


Knowledge is power

Russian aggression in Ukraine also affected Armenia, Azerbaijan and Georgia. Each of these countries reacted to this war differently. Each of them is preparing differently for Russia's defeat.

Who will be the key player in the region? Türkiye, Iran, Russia, or the USA and the European Union?

What will be the new arrangement in the region? Who will gain the advantage? Will there be room for democracy there? These are just some of the questions worth seeking answers to.

Since 2008, I have been observing and commenting on events in the South Caucasus. To reach as many people as possible, I am writing this newsletter.

Subscribe to Przegląd AgFilipiak / South Caucasus Observer

Rosyjska agresja w Ukrainie zmienia układ sił na Kaukazie Płd. Czy Zachód wyprze Moskwę i Ankarę? Russian aggression in Ukraine may also change the balance of power in the South Caucasus. Will Ankara or Brussels take Moscow's place?

People

specjalizuję się w Kaukazie Płd., taka pasja, zawodowo wicenaczelna magazynu "Forbes Women", wcześniej w psz.pl, Gazeta Wyborcza, Newsweek.pl i Forbes.pl